Haber Detayı
6.2.2013 Bu haber 1166 kez okundu
 
Antakya Belediyesi çalışanlarından anlamlı katkı
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği´nce uygulanan kan bağışı kampanyasına destek veren Antakya Belediyesi çalışanları kan bağışında bulundu.
 
 

 

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Sağlık  Uygulama ve Araştırma Hastanesi  Başhekimliği'nce uygulanan kan bağışı kampanyasına destek veren Antakya Belediyesi çalışanları kan bağışında bulundu. 
Antakya Belediyesi   Sağlık İşleri Müdürü Dr. Arife Kınay'ın koordinesinde Belediye Binası Sağlık İşleri Müdürlüğü'nde gerçekleşen uygulamada kan bağışında bulunarak anlamlı bir etkinliğe imza atan Belediye çalışanları adına konuşan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, "Kan bağışı insanlığa hizmettir, hem sıhhat için hem de insanlığa hizmet için başta çalışanlarımız olmak üzere tüm hemşehrilerimizi kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.
Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr.Mehmet Duru ise kan bağışının önemine dikkat çektiği açıklamasında şu mesajı verdi:
“Ülkemizde her yıl 2 milyon ünite kana ihtiyaç duyulmaktadır.
Bu ihtiyaç çoğu zaman acil durumlarda hasta yakınlarından temin edilmektedir.
Kan üretilemeyen bir dokudur ve tek kaynağı sağlıklı bağışçılardır. Herşeyin ötesinde kan bağışı hastalarımız için yerine başka bir şey konulamayan eşsiz bir hediyedir. 18-65 yaş arası olan ve bulaşıcı hastalığı veya riski olmayan 50 kg. üzerindeki sağlıklı bireyler bağışta bulunabilirler.
Yılda 3 kez kan bağışı yapılabilir. Hastanemizin kan bağışı uygulamasına duyarlı yaklaşımlarından ve desteklerinden ötürü Sayın Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş'a ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz."


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 583
Toplam Gelen 3154983

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz