Haber Detayı
26.12.2013 Bu haber 1142 kez okundu
 
Dev spor kompleksi hazırlıkları başladı
Altınçay Mahallesi´nde Spor Kompleksi´nin inşaatının yapılacağı bölgede yer alan ruhsatsız yapıların yıkım çalışmalarına başlandığı ve 2014 yılının sonunda tesisin bitirilerek hizmete açılacağı belirtildi.
 
 

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Altınçay Mahallesi'nde, hem tüm spor branşlarının yapılabileceği dev bir Spor Kompleksi hem de kent insanımızın faydalanabileceği sosyal tesisin en geç 2 hafta  içinde inşaatına başlanacağını ve 2014 yılı sonunda hizmete sunulacağının müjdesini verdi.
Belediye Başkanı Savaş dev tesisle ilgili şu ifadelere yer verdi. “Çocuklarımızın ve gençlerimizin modern bir ortamda, çağdaş tesislerde spor yapmalarına imkân sağlamak amacıyla Altınçay Mahallesi'nde dev bir 'Spor Kompleksi'nin yapımına çok yakında başlayacağız. Proje ve ihale çalışmaları tamamlanan bu spor kompleksinin içinde kapalı spor salonu, yarı olimpik açık ve kapalı yüzme havuzu, futbol sahaları, atletizm koşu pisti, fitnes salonları, amfi tiyatro, güreş alanı, amatör branşlara yönelik tesisler, sporcuların kamp ve barınma odaları, kafeterya gibi donatılar yer alıyor. Bu spor kompleksinde yalnızca gençlerimiz değil, her yaştan insanımız spor yapma, dinlenme ve hoşça vakit geçirme imkânına kavuşacak. Yaklaşık 2 hafta  içinde inşaat çalışmalarına başlayacağımız tesisi 2014 yılı sonunda tamamlayarak Hatay halkının hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Bizler her zaman gençlerimize ve tüm sporcularımıza destek ve omuz vermeye devam edeceğiz." dedi.
DEV TESİSİN İNŞAATININ YAPILACAĞI BÖLGEDE YER ALAN RUHSATSIZ YAPILARIN YIKIM ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI
Altınçay Mahallesi'nde tesisin yapımı gerçekleştirilecek alanda yer alan ruhsatsız yapıların vatandaşlarla yapılan görüşmeler sonrasında herhangi bir mağduriyete sebebiyet vermeden gönül rızasıyla yıkılmaya başlandığını ifade eden Belediye Başkanı Savaş, “ Toplamda 9 dönüm olan spor kompleksi tesisi yaklaşık 21 bin m² inşaat alanı üzerine kuruluyor. Bünyesinde ihtiyaç olabilecek birçok farklı üniteyi barındırıyor. Şehrimizdeki büyük bir eksikliği bu tesisle birlikte gideriyoruz. En fazla 2 hafta  içinde yıkım çalışmalarını tamamlayarak yüklenici firmaya yer teslimini yapacağız. Tesisin temelini atıp inşaatına başlayacağız. Bizler her zaman gençlerimize ve tüm sporcularımıza destek ve omuz vermeye devam edeceğiz. Şimdiden tüm Hataylı hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 626
Toplam Gelen 3155026

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz