Haber Detayı
6.2.2014 Bu haber 1097 kez okundu
 
Halterin kalbi Payas´ta attı
Türkiye Halter Federasyonu´nun organizasyonunda gerçekleşen Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası Hatayın Payas İlçesinde yapıldı. Şampiyonada, Payas Belediyespor 1975 Halter Takımı Türkiye 2.´si oldu.
 
 

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Payas Kaymakamı İrfan Demiröz,Payas Belediye Başkanı Bekir Altan,  Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Federasyon Yöneticileri, STK Temsilcileri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın, ile milli halterci Halil Mutlu ve çok sayıda vatandaş  Türkiye Halter Şampiyonası müsabakalarını izledi.
Vali Lekesiz, Payas Spor Salonu'nda gerçekleşen müsabakalarda yaptığı konuşmada, ''Cennet gibi vatanımızın cennet gibi köşelerinden gelen sporcularımızı sevginin, barışın, hoşgörünün, kardeşliğin merkezi Hatay'da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz'' dedi. Lekesiz, şöyle devam etti: “Hatay onlarca kadim uygarlığa ev sahipliği yapmış, deyim yerindeyse medeniyetlerin resmi geçit yaptığı bir yer. Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olmanın beraberinde getirdiği güzellikleri var. O güzellikler içinde en önemlisi de rengi, ırkı, dili, dini, felsefi inancı ne olursa olsun insanların sevgi, barış, hoşgörü, kardeşlik içerisinde yaşıyor olmalarıdır. Sporun da amaçlarından bir tanesi bu değil midir? Sizler de düzenlenen organizasyonlarda hem ilimize, hem ülkemize hem de dünyaya dostluğun, kardeşliğin ve barışın tesisi için katkıda bulunuyorsunuz. Bu anlamda hepinize teşekkür ederim.”
 Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ise, '''Sizlerden farklı bir heyecan yaşıyoruz, saygıdeğer genel başkanımız federasyon başkanımız sayın başkanım Ocak ayında Payas ta böyle bir faaliyet gerçekleştirsek nasıl olur dememle başlayan heyecan hala aynı şekilde mutlulukla devam ediyor. Çünkü Payas  bir belde kimliğinden ilçeye doğru giderken ilk defa Türkiye şampiyonası gerçekleşiyor. Buda bize farklı bir mutluluk veriyor'' dedi.
23 Ocak 2014 Perşembe günü başlayan ve 26 Ocak 2014 Pazar günü son bulan müsabakalarda, Payas Belediyespor 1975 Halter Takımı Türkiye 2.'si oldu. Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası'na 26 ilden 267 sporcu katıldı.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 601
Toplam Gelen 3155001

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz