Haber Detayı
6.2.2014 Bu haber 1062 kez okundu
 
Esnaf, Ergin´i bağrına bastı
Ak Parti Hatay Büyükşehir Adayı Sadullah Ergin, Çarşı Esnafına yaptığı ziyarette, baba ocağına gelmiş gibi karşılandı...
 
 

AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, 30 Mart mahalli seçimler öncesi yoğun tempoda sürdürdüğü çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Dur durak demeden çalışmalarını yoğun tempoda sürdüren Ergin, geçtiğimiz günlerde Antakya'nın bel kemiği olarak bilinen çarşı esnafına ziyarette bulunarak, 'hayırlı işler, bereketli kazançlar' dileğinde bulundu.
Ayakkabıcılar Odası Başkanı Gökhan Oral, Kunduracılar Çarşısı Güzelleştirme Derneği Başkanı Ömer Gürbüz, Tüccar Çarşısı Güzelleştirme Derneği Başkanı Mahmut Dal, Uzunçarşı Güzelleştirme Derneği Başkanı Sadullah Ergin ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı ziyarete, AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, AK Parti İl Başkanı Süleyman Tenekecioğlu, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Atıç ile çarşıda işyerleri bulunan yüzlerce esnaf katılım gösterdi.
Yapılan ziyaretlerde Ergin, davullar, çiçekler, meşaleler, konfetiler ve kadınlar tarafından çekilen sevinç zılgıtları ile karşılandı. Uzunçarşı, Meydan, Tüccar, Kuyumcular, Neccar ve Saka Hamam Sokak çevresinde bulunan yüzlerce esnaf, AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin'i işyerleri önünde, sokakta karşılayarak "Başkan Sadullah, Başkan Ergin" sloganları atarken, kimi esnaf da "Baba Ocağına Hoş Geldin", "Bizler seninle gurur duyuyoruz" dediler.
Çarşıda yapılan ziyaret esnasında yoğun kalabalıktan dolayı Sadullah Ergin ve beraberindeki heyet, bir çarşıdan diğer çarşıya geçiş yaparken dakikalarca beklemek zorunda kaldı. Bu arada esnaf ziyareti gerçekleştiren Ergin'e, çarşıya alış verişe gelen vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyaret esnasında çarşı esnafı, Ergin'e olan sevgilerinden dolayı memnun edebilmek için zem zem suyu, ıhlamur ve çay ikramında bulundu.
Sadullah Ergin esnaf'a yaptığı ziyarette "Bereketli kazançlar, hayırlı işler" dileğinde bulunken, işyeri sahiplerine birer çam fidesi ve çiçek hediye etti.
Çarşı esnafı ile sohbet etme imkânı bulan AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, "30 Mart günü hizmet siyasetinin tercihini yapacaksınız. Çocuklarınızın, evlatlarınızın, gençlerimizin geleceği 30 Mart tarihinde yapılacak olan seçimlere bağlıdır. Bu konuda hayır dualarınıza ve oylarınıza talibim. Ben de sizler gibi esnaf bir ailenin evladıyım. Çocukluğum bu sokaklarda, bu mekânlarda babama yardım ederek yani çıraklık yaparak geçti. Sizlerin dertlerini çok iyi biliyor ve bu doğrultuda probleminizi çözecek projeler geliştirdik. Allah'ın izni ve sizlerin vereceği vekâlet ile Antakya'nın bu mıntıkası, doğu yakası biblo kent olacak. Çarşı, pazar yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayacak. Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan güzelim kentimiz Antakya ve asırlık geçmişe sahip tarihi Uzunçarşı, bünyesinde barındırdığı keşfedilmeyi bekleyen tarihi dokuyu gün yüzüne çıkartmak ve gelecek kuşaklara aktarmak bizlere nasip olacak inşallah" dedi.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 604
Toplam Gelen 3155004

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz