Haber Detayı
18.4.2014 Bu haber 1191 kez okundu
 
Çiçeklerle karşıladık, taş ve çakmaklara maruz kaldık
Hatayspor Taraftarlar Derneği Yönetim kurulu hafta sonu Malatya’da oynanan karşılaşmanın ardından yapmış olduğu yazılı açıklamada; “Otobüslerle ve özel araçlarıyla Malatya´ya giden, taş ve çakmak altında Hatayspor´u destekleyen 200 kişilik taraftarımıza fedâkarlıklarından ötürü teşekkürü borç biliriz.”
 
 

Deplasmanda Yeni Malatyaspor ile oynanan karşılaşmanın ardından yazılı bir basın açıklaması yapan Hatayspor Taraftarlar Derneği , yapılan haksızlıklar ve alınan mağlubiyet ile ilgili üzgün ve yaralı olduklarını belirtti. Dernekten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; 
“Hatayspor  armasına ve Bordo-Beyaz renklere gönül veren taraftarlar olarak üzüntülü günler yaşıyoruz. PTT 1.Lig umudumuzun hüsrana uğramasını istemiyoruz.
Son oynanan Yeni Malatyaspor maçı yenilgisi yanında Malatya'da yaşadığımız olaylar, üzüntümüzü ve öfkemizi arttırmıştır.
Her rakip takım taraftarına yaptığımız gibi Malatyaspor taraftarını biz Antakya'da çiçeklerle karşılayıp hoşgeldiniz diyerek atkılarımızı hediye etmiştik. Ancak çiçeklerle karşıladığımız Malatyalılardan deplasmanda taşlarla karşılanmamız üzüntümüzü derinleştirmiştir. 
Bizim misafirperverliğimizin karşılığı, 3 taraftarımızın taşlarla yaralanması ve hastaneye kaldırılması mıdır? 
Hatayspor'umuz sahada, biz taraftarlarda tribünde baskı gördük. Canımızı zor kurtardık. Bu mu futbol? Bu mu centilmenlik? Kazanmak için her şey mübah diyen Yeni Malatyaspor'u ve seyircisini şiddetle kınıyoruz.
4 OTOBÜS MALATYA'YA GİDİLDİ
Taraftarlar Derneğimiz organizasyonunda 4 otobüsle Malatya'ya giderek Hatayspor'u destekledik. Bu konuda bizlere yardımcı olan işadamları Ali Güngör, Nadir Naseh, İbrahim Seyfittinoğlu'na ve Hatayspor Kulübü Başkanı Jan Baram'a teşekkür ederiz. Otobüslerle ve özel araçlarıyla Malatya'ya giden, taş ve çakmak altında Hatayspor'u destekleyen 200 kişilik taraftarımıza fedakarlıklarından ötürü teşekkürü borç biliriz.
ÖMER KISA'YA ÖZEL TEŞEKKÜR
Malatya maçında başarılı maçlar çıkaran, maçta aldığı darbeyle dudağı patlayan kaleci Ömer Kısa, özveriyle maçı tamamladı. Maç sonrası dudağına 10 dikiş atılan Ömer Kısa'ya fedakarlığından dolayı teşekkür ederken bu örnek futbolcumuzu haftanın kahramanı ilan ediyoruz. Keşke sahada yer alan tüm futbolcularımızda Ömer Kısa gibi fedakarca oynasaydı.
Futbolcu kardeşlerimize uyarımız vezir veya rezil olmaları kendi ellerindedir. Hatayspor'lu futbolculardan isteğimiz, 4 maçı da kazanmaları ve bizlere şampiyonluk sevinci yaşatmalarıdır. Futbolcularımızdan kalan 4 maçta Bordo-Beyaz formaya yakışır mücadele bekliyoruz. 
JAN BARAM'A HELAL OLSUN
Bu arada Hatayspor Başkanı Jan Baram elinden gelenin fazlasını yapmıştır. Tüm maddi ve manevi imkanlarını seferber eden Başkana futbolcular şampiyonluk borçludur. Böyle bir başkanı üzen kim olursa olsun nankördür. Ailenize helal ekmek götürmek istiyorsanız şimdi vefanızı ödemek zamanıdır.
Hatayspor yönetiminin yalnız bırakılmasına anlam verebilmiş değiliz. Ama her şeye rağmen biz Hatayspor'un şampiyon olacağına inanıyoruz. Bu inanca sahip olan taraftarlarımızı Pazar günü Çankırıspor maçında Hatayspor'a destek olmaya davet ediyoruz. İnanmayanlar stada bile gelmesin.
Biz Hataysporluyuz, son sözümüzü söylemedik.
HRT'Yİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ
Yerel basınımıza Hatayspor için yaptıkları haber ve yazılar için teşekkür ederken, ilimizde uydudan yayın yapan HRT'yi de Hatayspor için göreve davet ediyoruz. Diğer takımların bulunduğu illerin yerel televizyonları kendi takımları için inanılmaz bir kamuoyu oluştururken HRT'nin ilgisizliğini anlayabilmiş değiliz. HRT şimdi Hatayspor'un tanıtımını ve reklamını yapmazsa ne zaman yapacak?
İsim belirtmek istemiyoruz ancak diğer illerin televizyonlarını izleyerek o memleket takımı için nasıl bir kamuoyu oluşturduklarını görmelerini HRT yetkililerinden rica ediyoruz.”


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 652
Toplam Gelen 3155052

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz