Haber Detayı
18.4.2014 Bu haber 1094 kez okundu
 
Boks Şampiyonası MKÜ´de gerçekleşti
Mustafa Kemal Üniversitesi Üniversite Sporları Federasyonu tarafından her yıl düzenli olarak yapılan Türkiye Üniversiteler arası Boks Şampiyonasına ev sahipliği yaptı.
 
 

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından her yıl düzenli olarak yapılan Türkiye Üniversiteler Arası Boks Şampiyonası bu yıl Mustafa Kemal Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşti. 9-13 Nisan tarihleri arasında düzenlenen müsabakalar MKÜ Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı.
Boks Şampiyonası; MKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Fatih Can, BESYO Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, Yrd. Doç. Dr. Burhan Çumralıgil, Yrd. Doç. Dr. Engin Gezer ve Federasyon temsilcilerinin katılımıyla başladı.
Sporcuların kıyasıya mücadele ettiği Boks Şampiyonasına 46 Üniversiteden 151 sporcu katıldı. MKÜ müsabakalarda 5 sporcu İle temsil edildi. Yapılan müsabaka sonucunda takım sıralamasında birinciliği Atatürk Üniversitesi, ikinciliği 19 Mayıs Üniversitesi, üçüncülüğü Fırat Üniversitesi ve dördüncülüğü Mustafa Kemal Üniversitesi aldı.
MKÜ sporcularından ''Harun Kaçar ve Fırat Tanrıkulu'' Kilosunda Türkiye 3.'sü olurken, Mehmet İrehan ve Murat Akarsu kilosunda Türkiye 2.'si oldu.
Organizasyonda emeği geçen Yrd. Doç. Dr. Burhan Çumralıgil, BESYO Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, Yrd. Doç. Dr. Engin Gezer ve Antrenör Erkan Yılmazbaş, Mustafa Kemal Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen Boks Şampiyonası hakkındaki ortak düşüncelerini, “Arkadaşlarımız, büyük emekler harcadı. Güzel bir organizasyonu Hatay halkı ile buluşturmak, bizim için mutluluk verici bir durumdur. Bu heyecanı bizlerle paylaşanlara, şampiyonamıza gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz.” şeklinde paylaştılar.
Şampiyona sonunda ise, dereceye giren sporculara madalyaları Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Fatih Can tarafından verildi.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 661
Toplam Gelen 3155061

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz