Haber Detayı
18.4.2014 Bu haber 1071 kez okundu
 
Hatay seçimleri şaibelidir ve derhal yenilenmelidir
Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Necmettin Çalışkan, Dörtyol ilçe teşkilatını ziyaret ederek Hatay seçimlerindeki iddiaların araştırılıp gereğinin yapılması gerektiğini söyledi.
 
 

Dörtyol ilçe ziyaretinde seçim değerlendirme toplantısında konuşan Çalışkan, “Hatay'ımız bir seçimi daha kazasız belasız atlatmıştır. Sandıktan çıkan neticeye herkes saygı göstermelidir. Umuyorum ki bundan sonra da huzuru bozan bir gelişme yaşanmaz. 
Gayretlerinden ötürü teşkilat mensuplarına teşekkür eden Çalışkan, “Bütün imkânsızlık ve zorluklara rağmen bu çalışmalarınızı takdir ediyorum. İnanıyorum ki bu gayret ve emekleriniz zayi olmayacaktır. Siyasetin yeniden dizayn edildiği bu süreçte dim dik tuttuğunuz bu bayrak zirvelerde dalgalanacaktır. Önemli olan hakkın hâkimiyeti için mücadele etmektir” dedi.
İyisi kötüsü ile bir seçimi geride bıraktıklarını kaydeden Çalışkan, “Köklü bir davanın temsilcileri olarak davamızda dim dik ayakta durduk. Saadet partisi kendisine has dünya görüşü, ideal ve misyonu olan bir partidir. Sonuçlardan herkes kendisini sorumlu tutup, nerede yanlış yaptıklarını sorgulamalı suçu başkasında aramamalıdır. 
Seçimlere güvenin tam olması gerektiğini belirten Çalışkan “Kimse sonuçlardan kuşku duymamalıdır. Herkes gönül huzuru içinde neticeye saygı göstermelidir. Bunun için de mide bulandıran durum olmamalıdır. İlçelerimizden bize ulaşan bilgilere göre bazı yerlerde kuşku verici durumlar söz konusudur. Mesela bir ilçemizde sandık müşahitleri, devletin resmi memuru ve sandık kurulu başkanını bile sandık başından uzaklaştırıp dışarı çıkarmış, düpedüz dalavere çevirmişlerdir. Bir başka ilçemizde adliyeye gelen torbalar ağzı açık ve mühürsüzdür.  Yine kamuoyunda dillendirilen ölü, asker ve yurt dışındaki vatandaşlarımızın yerine oy kullanılması, çöpten çıkan oy pusulaları iddiaları vardır. Bunlar araştırılmalı adaletin gereği yapılmalıdır. Kanaatimizce bu aşamada Hatay seçimleri şaibelidir ve derhal yenilenmelidir. Seçim kurulunun ilan edeceği herhangi bir sonuç kimseyi memnun etmeyecektir. Hatay'ın barış, kardeşlik ve huzuru esas alınmalıdır” diye konuştu.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 653
Toplam Gelen 3155053

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz