Haber Detayı
2.7.2014 Bu haber 1292 kez okundu
 
Enkin Kaikan’dan örnek uygulama
Enkin Kaikan Türk spor´u ve Türk karatesine yetiştirdiği gençlerle hizmet vermeye devam ediyor. Yüzde yüz Türk Sistemi olan, merkezi Hatay´da bulunan “Enkin Kaikan” savaş sanatı öğrencilerine kurucusu ve hocası (Kancho) Hüseyin Özdemir ile hizmet vermeye devam ediyor.
 
 

Her geçen gün başarı ve eğitim çıtasını üst seviyelere taşıyan “Enkin Kaikan” öğrencilerine savaş sanatının inceliklerini öğretirken sistemin ana unsurlarından temelinde saygı, sevgi, terbiye, ahlak değerlerinin bir parçası olan morel ve motivasyonu arttırma açısından örnek bir uygulamaya imza attı. Enkin Kaikan geçen yıl başlattığı başarılı öğrencilere istediklerini hediyeyi alma uygulaması bu yılda devam etti. Okul başlamadan önce öğrencilerine bu yıl en başarılı öğrenciye istediği hediyeyi alacağını ve öğrencilerin istediklerini hediyeleri tek tek not alan Hüseyin hoca yıl sonunda karneleri toplayarak oluşturmuş olduğu komite ile değerlendirme yaptıktan sonra en başarılı öğrenciye, öğrencinin daha önce istemiş olduğu hediyeyi alarak diğer öğrencilerin huzurunda takdim etti.
Düzenlemiş olduğu törende kısa bir konuşma yapan Özdemir; “Öğrencilere vermiş olduğumuz bu hediyeler ile başarılarının diğer öğrenci arkadaşlarına örnek olmasını ve diğer arkadaşlarında daha başarılı ve iyi dereceler almalarını özendirmek adına böyle bir uygulamayı başlatmıştık. Bu uygulama ile amacımız hiçbir öğrencimizi rencide etmek değil tam aksine onları başarılarından dolayı onurlandırmaktır. Bu yıl ve geçen yıl hediyeleri kazanan Hidayet kardeşimizi tebrik ediyorum.” dedi.  
Geçtiğimiz yıl en başarılı öğrenci seçilerek bisiklet hediyesini kazanan siyah kuşak 1. Dan öğrencisi Hidayet Çayırcık bu yılda başarılı netice alarak çok arzu ettiği Tablet bilgisayarına kavuşmuş oldu.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 683
Toplam Gelen 3155083

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz