Haber Detayı
19.11.2014 Bu haber 891 kez okundu
 
Elektrik kesintileri sanayiciyi olumsuz etkiliyor
Çinçin; “Altınözü Zeytin ve Zeytin Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için hükümet desteğine ihtiyaç gerekli, bu konunun hem tarıma hem de bölgemizdeki hayvancılığa büyük katkısı olacağına ve bir an önce bu projenin hayata geçirilmesi gerekir” dedi.
 
 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık 15 Kasım 2014 Cumartesi günü “Hatay Sanayisi Değerlendirme Toplantısı'na katılmak üzere ilimizi ziyaret etti.Toplantıya, Hatay Valisi Ercan Topaca, Adalet Eski Bakanı ve Hatay Milletvekili Sayın Sadullah Ergin, Hatay Milletvekilleri H.Bayram Türkoğlu, Adem Yeşildal, Mehmet Öntürk, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Vali Yardımcıları ile İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, İl Müdürleri, İş adamları, Esnaf Odaları temsilcileri, Sanayi Odaları temsilcileri ve ilgili diğer yetkililer katıldı. Hatay'daki sanayi sorunları ile ilgili sorunların ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı toplantıda,Antakya Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'a “İlin Potansiyeli ve Çözüm Önerilerini” içeren bir sunum yaptı.  
YATIRIMDA EN BÜYÜK ENGEL ARAZİ ÜRETME
Çinçin, ilimizin sanayi yatırımları konusunda önündeki en büyük engelin arazi üretme konusundaki sıkıntılar olduğunu dile getirdi. Çinçin, bu konunun aşılması için Hassa Tüneli projesinin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ederken, Hassa Tüneli projesinin tüm Hataylıların ve Doğu Akdeniz'de sıcak limanlara inmek isteyen kentleri heyecanlandıran bir proje olduğunu dile getirdi. Çinçin, Hatay olarak bu projenin sonuna kadar arkasında olduklarını sözlerine ekledi. Çinçin, son dönemde ilimizde meydana gelen elektrik kesintilerinin sanayici ve esnafımızı olumsuz etkilediğini bu konu ile ilgili Enerji Bakanımız Sayın Taner Yıldız'ında bilgilendirildiğini ifade etti. Elektrik kesintileri ile ilgili Sanayi Bakanlığımızdanda bu konunun takipçisi olmasını istediklerini ifade eden Çinçin, yaptığı sunumun devamında,  Altınözü Zeytin ve Zeytin Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için hükümet desteğine ihtiyaç olduğuna, bu konunun hem tarıma hem de bölgemizdeki hayvancılığa büyük katkısı olacağına ve bir an önce bu projenin hayata geçirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. İlimizdeki KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü'nün hibe programlarının arttırılması gerektiğine ve buna bağlı olarak ile KOSGEB'teki personel sayısının arttırılmasına yönelik konuların önemine değindi. Toplantı sunumun ardından karşılıklı görüş alışverişi şeklinde devam etti.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 631
Toplam Gelen 3155031

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz