Haber Detayı
19.11.2014 Bu haber 770 kez okundu
 
Siyasette en büyük Lütuf hizmet edebilme imkânına ermektir
Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Hatay´a gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci´ye makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 
 

Ziyarete Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın yanı sıra Adalet Eski Bakanı AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, AK Parti Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Adem Yeşildal, Mehmet Öntürk, Hatay Valisi Ercan Topaca, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan Ramazan Yıldırım, Antakya Belediyesi Meclis Üyeleri, Antakya Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Teşkilatı Başkan ve üyeleri katıldı.
Antakya Belediyesi bahçesinde Bakan Işık'ı karşılayarak çiçek takdim eden ve gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuşmalarına başlayan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “ Sayın Bakanım, Sayın Valim, Sayın Milletvekillerim, Değerli Meclis Üyelerim öncelikli olarak Antakya Belediye binamıza teşriflerinizden dolayı hem şahsım hem de Antakya Belediyesi ailesi adına sizi en kalbi duygularla selamlıyorum, hoş geldiniz, şerefler verdiniz. Sayın Bakanım Antakya'mız Hatay'ın %11'lik alanına sahip bir coğrafyaya sahip olarak 600 km2 'lik bir alan üzerinde 95 mahalleden oluşan bir kent. 348.000 nüfusa sahibiz. Sıradan kentlerden farklı olarak Dünya'nın oluşumundan bu yana bazı kaynaklarda 11.000, bazı kaynaklarda ise 55.000 yıllık geçmişe sahip bir kent. Bu topraklarda 13 medeniyet yaşamış. Aynı zamanda ticaretin stratejik ve coğrafi açıdan merkezi olmuş bir şehir. Bununla beraber farklı dinlerin, farklı inançların, bir arada yaşadığı, ibadethanelerinin bir arada olduğu bir şehir. Bu yönüyle dünyaya örnek teşkil etmesini umut ediyoruz. Böylesine önemli özelliklere sahip şehrimizi bütün dünyaya tanıtmak noktasında çok önemli çalışmalarımızı önümüzdeki süreçte inşallah birlikte icra edeceğiz. Sizleri Antakya'mızda ve özellikle Antakya Belediye'mizde görmekten onur duyduğumu ifade ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yi 2003 yılından bu yana tanıdığını ve bu nedenle özellikle makamında ziyaret ederek şahsen tebrik etmek istediğini ifade eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık; “ Değerli arkadaşlar bende kardeşliğin şehri Antakya'da bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bugün Hatay'a öncelikle havadan bakarak daha büyük yatırımlar yapılması konusunda bazı değerlendirmelerde bulunduk. Daha sonra Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi'nde yapılan çalışmaları yerinde gördük. Daha sonra Yayladağı kongremize katıldık. İsmail Kimyeci kardeşimiz, bizim birlikte il başkanlığı yaptığımız değerli bir arkadaşımız. 2003 yılından 2006 yılına kadar birlikte il başkanlığı yaptık. Plakası 31 olmasından dolayı bizim biraz önümüzdeydi. Ama aramızda hep güçlü bir kardeşlik bağı vardı. Hakikatten Antakya'nın o medeniyetlere beşiklik etmiş olmasının getirdiği o kardeşlik duygusunun kapsayıcılık, kucaklayıcılık özelliğini İsmail kardeşimizin de çok güzel temsili ile biz orada çok güçlü hissettik. Bugün de Antakya Belediye Başkanlığına seçilmiş olmasından büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bundan dolayı özellikle yerinde ziyaret etmek ve hayırlı olsun dileklerimizi bizzat iletmek istedik. Hakikatten şehirlerimize hizmet edebilmek bizler için büyük bir ayrıcalıktır. Siyasette en büyük lütuf hizmet edebilme imkanına ermektir. Ne mutlu bunu değerlendirene. İsmail Bey'in bunu en güzel şekilde değerlendireceğine inanıyorum. Antakya gibi pek çok medeniyete beşiklik etmiş, pek çok medeniyetin doğumuna şahitlik etmiş bir şehirde bu kadar geniş kültürel bir yapıyı ahenkle buluşturan bir şehirde belediye başkanlığı yapmak çok büyük bir ayrıcalıktır. Bundan dolayı kendisine başarılar diliyorum. Allah muvaffak etsin. Biz de öncelikle bakanlık sorumluluğumuzda her zaman Antakya'nın emrinde olacağız. Özellikle şehrimizin gelişmesi noktasında üzerimize düşeni İsmail Bey'le istişare içerisinde yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Başarılar diliyorum. İnşallah ilerleyen süreçte İsmail Bey'in hayata geçirdiği projelerin açılışı vesilesiyle yeniden buraya geliriz veya bizim uygulamaya geçirdiğimiz yatırımlarla hep birlikte bir arada oluruz. Teşekkür ediyorum tekrar hayırlı olsun.” Şeklinde konuştu.
Ziyaretin sonunda Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'a Hatay'a ait yöresel ürünlerin yer aldığı hediye paketleri takdim etti.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 655
Toplam Gelen 3155055

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz