Haber Detayı
18.4.2015 Bu haber 1377 kez okundu
 
Sanat, bizzat hayatın içinde olmalı
Mustafa Kemal Üniversitesi ile Yıldız- Selahattin Mıstıkoğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi gençleri geleceğe hazırlıyor.
 
 

MKÜ Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin Sulu Boya eserlerinden oluşan Sergi, resim ve grafik bölümü öğrencilerine örnek olması amacıyla Yıldız- Selahattin Mıstıkoğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'nde sergilenmeye başlandı.
MKÜ Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Abdurrahman Eren danışmanlığında düzenlenen sergiye öğretmen ve öğrenciler çok yoğun ilgi gösterirken, Eren serginin açılış töreninde yaptığı konuşmada gençlerin bölümleri adına en doğru tercihi yapma adına ve okuyacakları bölüm ile ilgili fikir edinmeleri amacıyla sergiyi okulda açma kararı aldıklarını ifade etti. 13–24 Nisan tarihleri boyunca açık olacak sergide 14 öğrencinin toplam 30 eserinin yer aldığını belirten Eren, sanat eğitiminin en önemli süreçlerinden birinin bilginin paylaşılması olduğunu ifade etti.
MKÜ Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Abdurrahman Eren,  amaçlarının bu eserlerin okullarda sergilenmesini sağlayarak, sanat eğitimi, kavram ve değerlerini hayatın içine taşımak olduğunu söyledi.
Eren, Yıldız- Selahattin Mıstıkoğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Grafik ve fotoğraf alanının bulunması, alan öğrencilerine bu serginin örnek olması ve hedeflerini belirlerken kendilerine yararlı ipuçlarının verilmesi adına bu tür ortak çalışmaların devam etmesi gerektiğine inandığını ifade etti.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 608
Toplam Gelen 3155008

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz