Haber Detayı
18.4.2015 Bu haber 1088 kez okundu
 
Aba Güreşini tanıtmak görevimiz
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Ovakent Mahallesinde düzenlenen Aba Güreşleri turnuvasına katıldı.
 
 

Ovakent eski belediye başkanı ve Antakya Belediyesi Meclis Üyesi Abdulşükür Mert'in ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte Başkan Kimyeci'ye meclis üyeleri ve daire müdürleri eşlik etti.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Abdulşükür Mert; “ Geçtiğimiz haftalarda kutladığımız Nevruz Bayramımızın devamı niteliğinde tertip ettiğimiz aba güreşi turnuvalarımıza desteklerinden dolayı Antakya Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci'ye teşekkürlerimi iletiyorum. Ovakent mahallemize yapmış olduğu tüm hizmetlerden dolayı mahalle halkımız adına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise, “ Gençlerimize sporu sevdirmek amacıyla ata sporumuz olan aba güreşlerini öğreten, onların turnuvaya katılarak sporculuk bilincini aşılayan herkese teşekkür ediyorum. Güreş, küçüğün büyüğe saygısıyla, çırağın ustaya hürmetiyle bütünleşmiş en kıymetli ata sporlarımızdandır. Değerli sporcularımız hünerlerini er meydanında ortaya koymaktalar. Milli sporumuz olan Aba güreşlerini Antakya Belediyesi olarak çok önemsiyor ve imkânlarımız çerçevesinde her zaman destekliyoruz. Bu milli sporumuzu tanıtmak, korumak ve geliştirmek hepimizin vazifesidir. Bu güzel etkinliğe emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 606
Toplam Gelen 3155006

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz