Haber Detayı
24.4.2015 Bu haber 793 kez okundu
 
Sadullah Ergin basınla buluştu
Eski Adalet Bakanı ve Ak Parti Milletvekili Sadullah Ergin Hatay Gazeteciler Cemiyetinde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
 
 

Tüzük gereği bu dönem siyasete ara vermesi gerektiğini belirten Ergin geride kalan 13 yılın değerlendirmesini yapmak için bu toplantıyı düzenleme ihtiyacı duyduğunu belirtti. 
BAYRAĞI GENÇLERE DEVRETTİK
Ergin “25. dönem Milletvekili Adaylarımızın tanıtımını dün gerçekleştirdik. Uzun süre siyaset yapmış biri olarak bu toplantıyı gerçekleştirme ihtiyacı duydum. Bildiğiniz gibi Ak Parti olarak 13 yılı geride bıraktık. Bu sürede gerek Hatay'ın gerekse Türkiye'nin inşası için çok önemli atılımlar yaptık. Tüzük gereği 4. dönemde siyasete ara vermemiz gerekti. Bundan sonraki dönemde bayrağı genç arkadaşlarımıza devrediyoruz. Onlar kaldığımız yerden hizmete devam edeceklerdir'' dedi. 
ULAŞIMDA ÖNEMLİ PROJELER GERÇEKLEŞTİRDİK
Ergin, ulaşım ile ilgili önemli projeler gerçekleştirdiklerini belirtti. Ergin sözlerine şöyle devam etti; '' Ulaşım açısından Hatay genelinde önemli projelerimiz var. Antakya-Samandağ arası duble yol yapımı tamamlandı. Antakya-Yayladağı yolunun yapımı devam ediyor. Antakya-Altınözü yolunun yapımına seçimden önce başlanacak. Reyhanlı-Kırıkhan, Reyhanlı-Hassa ve İskenderun-Arsuz arası duble yol yapıldı. Kırıkhan-Kumlu arası yolun altyapısında iyileştirme yapıldı. Havaalanımız 2007 yılında hizmete girdi. Son olarak su baskınlarına karşı dış cephe su sızdırmaz hale getirildi''
EN ÖNEMLİ SORUNUMUZ SULAMA SORUNU 
Ergin Hatay'ın sulama sorunu ile ilgili çok önemli projeler yapacaklarını söyledi. Sözlerine şöyle devam etti; '' Hatay'ın en önemli sorunlarından biri de sulama sorunudur. Bu soruna çare olarak Karaçay, Reyhanlı ve Menzelet Barajları hizmete girecek. Karaçay Barajı bu yılsonunda hizmete girecek. Dostluk barajı bölgemizde yaşanan savaş ortamından dolayı durdu. Ancak barış ortamının hakim olmasından sonra yapımına kaldığı yerden devam edeceğiz. Amik ovasında kapalı sistem basınçlı sulama projesi ile bölgenin ihtiyacı giderilecek. Tahtaköprü barajına Kahramanmaraş'tan açık kanallar ile su getirilip 12 metre yükseltilerek çok güçlü bir baraj haline getirilecek. Karaçay Barajı Antakya-Samandağ arasında sulama ve içme ihtiyacını karşılayacak. Böylece yüzde 16 olan sulanabilen alan oranı yüzde 95'e çıkacak''
EĞİTİM VE SAĞLIKTA ÖNEMLİ PROJELERİMİZ VAR
Ergin,'' Tüm okullarımızın derslik ihtiyacı var. Bunlara çözüm için pek çok okula derslikler yapıldı. Yapılmaya devam ediliyor. İlçelerimize de aynı şekilde tüm ihtiyacın karşılanması için çalışıyoruz. Sağlık alanında çok önemli projeler gerçekleştirdik. Antakya'nın kalbinde olan Devlet Hastanemiz tamamlandı. Kumlu ve Yayladağı Devlet Hastaneleri de tamamlandı. Peyzaj çalışmalarının ardından hizmete girecek. Reyhanlı ilçemize de yeni bir hastane projemiz var '' dedi. 
AMANOS TÜNELLERİ HATAY'A ÇAĞ ATLATACAK
Ergin,'' Demir Çelik tesislerinin en önemli sorunu yer temin edilmemesi. Bu sorunun çözümü için Amanos Dağını tüneller ile geçip şehrin kuzeydoğusunu sanayi ile buluşturacağız. Yap-İşlet sistemiyle gerçekleştirilecek proje daha önceki tüm projelerimize bedel bir proje olacak. Hatay Doğu Akdeniz'de üs haline gelecek'' dedi. 
TURİZM HATAY'IN KALKINMASINI SAĞLAYACAK
Turizm Antakya ve Hatay için çok önemli bir kaynak. Bölgedeki savaş ortamının bitmesinin ardından Hatay turizmi önemli değişimler yaşayacaktır. Ören yerlerinin restorasyonu ve yeni yapılan kent müzesi ile Hatay turizm' de önemli bir noktaya gelecektir. Doğu Antakya bu konuda çok önem taşıyor. Buraların iyileştirilmesinde geç kalındı fakat bunda hepimizin payı ver. Halkın sahip çıkması gerekir'' dedi. 
Ergin, kendisine yöneltilen bir soru üzerine siyasete bir dönem ara vermesine rağmen her zaman hizmete devam edeceğini ve seçim çalışmalarına katılacağını belirtti. 7 Haziran'da yapılacak seçimlerin barış ve huzur ortamında hiçbir tereddüte mahal bırakmayacak şekilde geçmesini temenni etti ve milletvekili adayı arkadaşlarına başarılar diledi. 


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 671
Toplam Gelen 3155071

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz