Haber Detayı
24.4.2015 Bu haber 1011 kez okundu
 
Özgürlüklerin teminatı olacağız
Cumhuriyet Halk Partisi´nden Hatay 1. Sıra Milletvekili Adayı olan Hilmi Yarayıcı Hatay Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenledi.
 
 

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen Yarayıcı'ya yaptığı ziyaret için teşekkür etti. Önümüzdeki seçimlerin huzur ve barış ortamı içerisinde geçmesini temenni etti. 
KÖTÜ GİDİŞE DUR DEMEK İÇİN ADAY OLDUM
Yarayıcı yaptığı açıklamada ''Hatay'da savaş ortamından dolayı huzursuz bir ortam var, biz huzur ortamının teminatıyız. CHP bu kötü gidişe dur demek için var. Ben bu kötü gidişe dur demek için kendi memleketimden aday oldum'' dedi. Yarayıcı sözlerine şöyle devam etti; '' 1968 yılında Antakya'da doğdum. Daha sonra üniversite eğitimimi almak için İstanbul'a gittim. 2011'de CHP Milletvekili adaylığı ve Beyoğlu Belediye Başkanlığı Adaylığı sürece yaşadım. 2015 Milletvekilliği Seçiminde de Hatay'dan 1. Sıra Adayı oldum. Umuyorum ki CHP olarak listede yer alan tüm arkadaşlarımız meclise girecektir. Bizler Hatay'da çok öndeyiz''
CHP DEMOKRASİYİ YERLEŞTİRMİŞ BİR PARTİ
Yarayıcı, ''Biz küçükken evimizin kapısı ne olursa olsun kapanmazdı. Bugün herkes evine çifter kapı takıyor. Çünkü huzursuz güvensiz bir ortam var. Bunun mimarı AKP'dir. Biz bu gidişe dur diyeceğiz. Gelecek bizden bunu bekliyor. Tarım, sanayi, eğitim ve her alanda bize ihtiyaç var. Cumhuriyet Halk Partisi kendi içinde demokrasiyi yerleştirmiş bir parti. CHP olarak hedefimiz iktidar olmaktır'' dedi. 
HALKI EN GENİŞ TEMSİL EDEN YAPIYI KURACAĞIZ
Yarayıcı, '' Biz halkı en geniş şekilde temsil eden yapıyı kuracağız. Özgürlüklerin hakim olduğu bir yapı hakim olacak. Çünkü özgürlük olmazsa istihdam olmaz. İstihdam olmazsa işsizlik artar ve kaos ortamı oluşur. Savaşların olmasının sebebi bu kaos ortamıdır. Özgürlük olmazsa kadın 2. sınıf insan muamelesi görür. Biz b ayıbı silmek zorundayız'' dedi. 
4+4+4 GERİCİ BİR UYGULAMADIR 
Yarayıcı eğitimde çok önemli sorunlar olduğuna değindi. Yarayıcı; '' 4+4+4 gerici, yozlaşmış bir uygulamadır. Biz 13 yıllık temel eğitimi esas alarak bilimsel değerlere uygun bir eğitim sistemi temin edeceğiz. Üniversitelerde bilimsel ortam yok edildi. Seçimle gelen rektörün yerine göreve kendilerinin seçtiği rektörler getirildi. Bizler gençlere özerk demokratik bir üniversite ortamı sağlayacağız. 
ÖZGÜR BASINDAN YANAYIZ
Bizler özgür basının yanındayız. Yerel basının sorunlarını biliyoruz. Bu sorunun çözümü için daima sizlerin savunucusu olacağız. Yarınlardan umudumuz tamdır. 
REFİK ERYILMAZ BİZİM ONURUMUZDUR
Yarayıcı kendisine yöneltilen bir soru üzerine şunları söyledi, ''Refik Eryılmaz ile aynı ailenin üyesiyiz. Kırgınlıklar olabilir, farklı beklentiler olabilir ancak ilerleyen dönemlerde kendisi de yanımızda olacaktır. Refik Eryılmaz dün bizim onurumuzdu, bugün yine onurumuzdur, yarında onurumuz olmaya devam edecektir''


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 634
Toplam Gelen 3155034

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz