Haber Detayı
24.4.2015 Bu haber 848 kez okundu
 
Sende geleceğin için bir fidan dik
Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri fidan dikim etkinliği düzenledi.
 
 

Mustafa Kemal Üniversitesi Yayladağı Sosyal Bilimler Yüksek Okulu öğrencileri toplumsal hizmet projesi dersi kapsamında  "Sen de geleceğin için bir fidan dik" projesini gerçekleştirdi.
Yayladağı Sosyal Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cafer Tayer İşler açılış konuşmasında ormanlarının önemini, doğayı ağaçlandırmanın gelecek nesiller için faydalarını anlatarak, projenin önem taşıdığını ve gençlerin bu gibi çalışmalarını desteklediğini belirtti.
Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise gençlerin bu gibi faaliyetlerle kendilerini geliştirmelerinin önemini vurgulayarak çevreye duyarlı bir toplum için gençlerinin çalışmalarını desteklediğini ifade etti.
Mustafa Kemal Üniversitesi Yayladağı Sosyal Bilimler Yüksek Okulu'nun hazırladığı projelere desteklerini esirgemeyen Yayladağı Kaymakamı Alpaslan Altınışık'ın da söz aldığı etkinlikte, projenin öneminden bahsederek ormanların korunmasının ve ağaçlandırma faaliyetlerinin gerekliliği konusunda bilgilendirme yaptı. Proje koordinatörü Öğretim Görevlisi Tunay Bostan Göktürk ise “Sen de geleceğin için bir fidan dik” diyerek bu yola çıktıklarını vurguladı. 
Yayladağı mevkiinde ağaçlandırma yapılacak alanın çok olmasının ağaç dikim etkinliğini kolaylaştırdığını aktaran Göktürk, bu ağaçlandırmanın devamlılığını sağlamak, okula yeni gelecek olan öğrencilere çevre duyarlılığı hakkında farkındalık yaratabilmek ve aynı zamanda gelecek nesillere fidanlarını emanet etmek için projeyi hazırladıklarını ifade etti. 


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 622
Toplam Gelen 3155022

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz