Haber Detayı
21.5.2015 Bu haber 1249 kez okundu
 
Miniklerden muhteşem gösteri
Vali Teoman İlkokulu 1/G sınıfı öğrencilerinin okumayı yazmayı öğrenmelerinin ardından bir dönemin daha sonuna gelinmesi ve bu vesileyle öğrenci velileriyle kaynaşma adına yapılan programa ilgi ve katılım yoğun oldu.
 
 

Vali Teoman İlkokulu miniklerden oluşan “Okuma Bayramı” programı düzenledi. Geçtiğimiz pazartesi günü Antakya Kültür Merkezinde Vali Teoman İlkokulu 1/G sınıfı öğrencilerinin sunduğu gösteri davetlilere unutulmaz anlar yaşattı. 
Programa Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Erol, Vali Teoman İlkokulu Okul Müdürü Emin Karagöz, Antakya Belediyesi Proje Etüt Müdürlerinden Engin Sözer, Vali Teoman İlkokulu öğretmenleri, öğrenci velileri ve davetliler katıldı.
Sunuculuğunu sınıf öğretmeni Sibel Özkur'un yaptığı program, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 
Vali Teoman İlkokulu Okul Müdürü Emin Karagöz yapmış olduğu açılış konuşmasında; “Okulumuz 1967 Vali Teoman tarafından yapılmıştır. Her geçen gün bir basamak bir basamak daha çıkarak Hatay'da dalgalanan bir bayrak oldu. Bu kocaman yürekli çocuklar “Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak” sözleriyle büyüdüler, büyüyecekler ve memleketimizi en üst seviyelere çıkartacaklardır.” Dedi. 
İlk olarak sahneye ellerinde sayılar olan minikler çıktı ve sayılarla ilgili bilgiler verdi. Sonrasında Nasrettin hocayı ve hanımını canlandıran minikler kısa bir Nasrettin Hoca hikayesini canlandırarak izleyicileri güldürdüler. Kafkas kıyafetleri giyen öğrencilerin sergilemiş oldukları Kafkas oyunları konuklardan tam not aldı. Üç ihtiyarın sohbetini konu olan minik bedenler kılıktan kılığa girerek okumayı sökmekle beraber hayatlarındaki ilk tiyatro tecrübesini de almış oldu.
1915 Çanakkale Zaferi'nin de sergilendiği programda, miniklerin gösterisi ailelerini ve salondakileri duygulandı. Gösterinin sonunda minikler Barış Manço'nun çocuklara hayvan sevgisini aşıladığı “Arkadaşım Eşşek” şarkısı ve Türk Halk müziği olan “Halkalı Şeker”i tüm öğrencilerinin yer aldığı koro ekibiyle hep beraber söyleyerek eğlendiler. Mustafa Kemal Atatürk'ün 10. Yıl marşını ise tüm salon ayakta ve ellerinde Türk bayrakları ile coşkulu bir şekilde söyledi.
Gecenin kapanış konuşmasını ise Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci yaptı. Bu güzel gösteride siz değerli veliler, öğretmenler ve minik kardeşlerimizle birlikte olmaktan çok mutlu oldum ve duygulandım diyerek sözlerine başlayan Başkan Kimyeci; Antakya Belediyesi olarak okulumuzun müşterek ihtiyaçlarını okul müdürümüz ile görüştük. Eğitim öğretim dönemi bitip yaz dönemine geçildiğinde çocuklarımızın okul bahçesinde rahat bir şekilde koşup oynamaları için okulumuzun bahçesine parke döşemesi yapacağız. Pırıl pırıl tertemiz bir oyun alanı oluşturma gayreti içinde olacağız.” Diyen Kimyeci sözlerini “Bu güzel evlatlarımızı yetiştiren değerli öğretmenlerimize şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.”
Başkan Kimyeci, programı hazırlayan okul yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler adına Vali Teoman İlkokulu sınıf öğretmeni Sibel Özkur'a çiçek takdim etti.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 603
Toplam Gelen 3155003

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz