Haber Detayı
21.5.2015 Bu haber 805 kez okundu
 
MKÜ Güzel Sanatlardan GÜZEL ESERLER
Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü tarafından “Resim Sergisi” açıldı. Sergilenen birbirinden güzel yağlı boya çalışmaları katılımcılar tarafından büyük beğeni gördü.
 
 

MKÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim   Bölümü 3. sınıf öğrencilerinin Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Eren danışmanlığında açtıkları 'Resim Sergisi'ne Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bilgin'in yanı sıra Güzel Sanatlar Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği programı öğretim elamanları, öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı. Sergide 22 öğrencinin yapmış olduğu 22 yağlı boya resim çalışması yer aldı.
İNSANLIĞA KARŞI SORUMLUYUZ
Sergi'nin açılış konuşmasını öğrenci Cihan Baklaci yaptı. Baklaci “Sanat, insanlık tarihinin her döneminde varolan bir olgudur. Sanat insana dairdir. Toplumun içinde varolur. Toplumların kültürleri, üzüntüleri, acıları,  sevinçleri,  yaraları,  yaşama bakışları, kısacası insana dair olan herşey sanatın konusudur. Şüphesiz sanatın toplum üzerindeki etkisi, yönlendiriciliği, farkındalık oluşturma gücü       yadsınamaz. Bu sebeple sanatçının içinde bulunduğu topluma, temsil ettiği millete, daha da evrensel düşündüğümüzde insanlığa karşı sorumluluğu vardır”    dedi.
AMACIMIZ İYİ İZLEYİCİ VE DİNLEYİCİ YETİŞTİRMEK
Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Eren konuşmasında ülkemizde sanat eğitiminin örgün ve yaygın olarak verilmekte olduğunu vurguladı. Eren “Sanat eğitimi denilince yalnızca sanatçı yetiştirmek algılanmamalı, sanat bilgisi olan iyi izleyici ve dinleyici yetiştirmek asıl amaç olmalıdır” dedi.
KENDİNİ İFADE EDEBİLEN NESİLLER YETİŞMELİ
Eren, sanatçı öğretmen adayları yetiştimenin görev ve sorumluluğun farkında olduklarını belirtti. Görevlerinin düşünen, izleyen, dinleyen, gören, irdeleyip yargılayan, insanlığın, insan olmanın, yaşamın ne anlama geldiği üzerine kafa yoran, kendini ifade edebilen nesiller yetiştirmek olduğunu vurguladı.Yrd. Doç. Dr. Eren, insanın mutluluğunun ve ülkenin müreffeh bir düzeye ulaşmasının sanatsal ve   estetik düşüncenin insan ruhuna hakim olmasıyla mümkün olacağını ifade etti. Sergi sonunda Danışman   Hoca Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Eren tarafından öğrencilere teşekkür belgesi verildi.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 675
Toplam Gelen 3155075

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz