Haber Detayı
21.5.2015 Bu haber 1124 kez okundu
 
Milli İttifak’ın Hatay mitingi
Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi´nin Saadet Partisi çatısı altında gireceği Milli İttifak Hatay mitingine sıcak havaya rağmen halk büyük ilgi gösterdi.
 
 

Antakya Emlak Evleri önünde saat 14.00'de gerçekleşen miting, 37 derece sıcağa rağmen büyük bir coşku ile gerçekleşti. Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe'nin selamlama konuşmasından sonra   konuşan Saadet Partisi Hatay Milletvekili Adayı Nevin Zeytineli; “madem inançlı kadrolar bir araya geldi, tek yumruk oldu öyle ise artık mazeret yok, umutsuzluk yok ve kaybetmek yok” dedi.
ALTERNATİF YOK DİYENLERE İŞTE ALTERNATİF
Bu ittifak tarihin en önemli noktasında meydana geldi diyen Çalışkan, “Halkımız 2002de hele bunları da bir deneyelim dedi. Olmadı 2007'de hele bir de Cumhurbaşkanı seçelim öyle görün dediler, bir fırsat daha verildi. 2011 de yine olmadı bir de Anayasa'yı değiştirelim dediler gene olmadı.
Şimdi artık söyleyecek sözleri kalmadı. Oy verin diyorlar iyi de niye? Anayasa değiştireceklermiş bunların anayasa değişikliğinden anladığı tek şey; tek adamlık yönetimine geçmektir. Milli değerlere her zaman sahip çıkan milletimiz, bu Milli İttifak'a da sahip çıkacağına inanıyorum.
Böyle bir günde geçmişi temiz iki partinin bir araya gelip var mı alternatif diyenlere işte   alternatif işte alternatif”diye konuştu.
RABİA İŞARETİ İLE MISIR KURTULMUYOR
Destici Mısır'da idam'a mahkûm edilen Muhammed Mursi konusuna da değinerek, Nutuk atarak, Rabia işareti yaparak, Mısır üzerinden edebiyat yaparak, Muhammed Mursiler kurtulmuyor diyerek, Cumhurbaşkanı Recep    Tayyip Erdoğan'ın mitinglerde Mursi'yi istismar ederek oy avcılığı yapması yerine, dünya liderleri ile bir araya   gelip idam kararının durdurulması için çaba göstermesi   çağrısında bulundu.
SUÇU PARLAMENTER SİSTEM'DE BULDULAR 
Son olarak Mücahit Erbakan Başbakan Kamalak sloganları eşliğinde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak; “Hatay'da tarihi bir güne şahit oluyoruz.  Mazisi, sicili ve kadroları tertemiz iki parti olarak bir araya geldiklerini belirtti.
“Bugün Türkiye 'da, yaşanılabilir bir Türkiye 'nin, yeniden büyük Türkiye'nin ve yeni bir dünyanın ilk işaret fişeğini atıyoruz diyen Kamalak, Milli ittifaktan milli iktidara yürüyüşün müjdesini veriyoruz. Anadolu'yu karış karış dolaşıyoruz. Her gittiğimiz yerde milli görüşün yaptığı hizmetlerle karşılaşıyoruz. Nerede bacası tüten bir fabrika görürseniz orada milli görüşçülerin alın teri vardır. Siyasi partiler mitinglerde içi boş ve süslü kelimelerle aziz milletimizi kandırmaya çalışıyor. Yeni Türkiye 'yi kuracaklarmış. Ben buradan haykırıyorum, AK Parti mi bu ülkenin problemlerini çözecek. 10 yıl önce mi bu ülkede işsizlik daha çoktu, şimdi mi daha çok. Türkiye'nin toplam borcu mu daha fazlaydı, şimdi mi. Şimdi daha fazla. “Topluma verecekleri hiçbir şey kalmadığı için başkanlık sisteminden bahsediyorlar. Bu seçimlere girerken suçluyu buldular, parlamenter sistem. Ey iktidar sahipleri işsizliği gidermek için fabrikalar kurdunuz da parlamenter sistem mi engelledi? İşçiye memura yüzde 50 zam verdiniz de parlamenter sistem mi engelledi? Asgari ücreti iki misline çıkarmak istediniz de parlamenter sistem mi engelledi?” diye konuştu.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 45
Toplam Gelen 3153601

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz