Haber Detayı
11.6.2015 Bu haber 998 kez okundu
 
TÜBİTAK Bilim Fuarı
Tübitak 4006 Bilim Fuarı 04/05 Haziran 2015 Tarihlerinde Gerçekleştirildi.
 
 

Toplam 32 proje, çeşitli    deney ve gösterilerin yer   aldığı projeye İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ve Defne İlçe Milli Eğitim    Müdürü Kemal Gülistan, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri  İle  Tavla Mahallesi  Halkı ve çeşitli İlçelerden gelen öğrenci ve öğretmenler yoğun ilgi gösterdi.
70 ÖĞRENCİNİN YAPTIĞI ÇALIŞMALAR VE PROJELER SERGİLENDİ 
Proje Sorumlusu; Gökhan Dayan ile birlikte danışman öğretmenler Songül Çokaz, Mehmet Düşer,    Nedye Ayaz, Buket Birkeser, Gamze Polat Kırık, Berket Abay eşliğinde 70 öğrencinin yaptığı çalışmalar ve projeler sergilendi. 
Okul Müdürü Barış Harbutluoğlu yaptığı konuşmada; “öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken sadece meslek sahibi değil, aynı zamanda her türlü bilgiyle donatılmış güçlü bir altyapıya sahip bireyler olarak yetiştiriyoruz” dedi.
Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan yaptığı konuşmada, “ilçenin eğitim alanında başarı göstermesinde katkı sağlayan, okul idarecilerine, öğretmenlere, öğrencilere, velilere ve destek sağlayan herkese teşekkür ediyorum'' dedi.
BU TÜR ETKİNLİKLER ÇOCUKLARIN HAYAL DÜNYASINI YANSITIYOR
Açılışta bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü; bu tür etkinliklerin çocukların hayal dünyasını yansıttığını ve toplum içerisinde özgüveni yüksek üretici bireyler yetişmesine katkı sağladığını belirtti ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Tübitak Bilim Fuarı açılışında konuşan öğrenciler duygularını şu şekilde ifade ettiler.
“Daha çocukken başladık, yaşadığımız çevreyi merak etmeye, sorular sormaya, yanıtlarını bulmak için uğraşmaya, çocukken birçoğumuz oyuncağını parçaladı. İçinde ne olduğunu, nasıl yapıldığını merak ettiği için, birçoğumuz gökyüzüne bakıp yıldızları, ay'ı merak etti, belki de uzanıp tutmak istedi usulca. İnsanoğlu, doğumundan ölümüne kadar, hep bir merak içindeydi, yaşadığı çevreyi keşfetmek, anlamlandırmak ve yaşamı kolaylaştırmak adına.
Defne Tavla Ahmet Edip Rende Ortaokulunda okuyan bizler, sevgili öğretmenlerimizin gayretleriyle ve bize olan güvenleri sayesinde bu fuarı gerçekleştirmekten mutluluk duyduk. Güzel ve anlamlı yolculukta bizlerden desteğini esirgemeyen çok değerli öğretmenlerimize bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz” dediler. 


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 646
Toplam Gelen 3155046

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz