Haber Detayı
20.6.2015 Bu haber 1083 kez okundu
 
Büyümüşte küçülmüş miniklerden müthiş gösteri
Okulların kapanmasıyla birlikte, özellikle ilkokula henüz yeni başlayarak okumayı öğrenen miniklerin bu sevinç ve başarılarını paylaşmak adına okuma bayramı gösterisi düzenlendi.
 
 

Vali Teoman ilkokulu 1/C sınıfının Meclis Kültür Sanat Merkezinde 06 Haziran 2015 günü saat 16:00'da başlayan programa Hatay İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Kocaoğlan ve veliler katıldı. 
Okuma bayramı programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programın açılış ve sunuculuğunu 1/C sınıfından iki minik öğrencinin yapması geceye ayrı bir neşe ve anlam kattı. “Daha dün annemizin kollarında yaşarken, çiçekli bahçemizin yollarında koşarken, şimdi okullu olduk, sınıfları doldurduk” çocuk şarkısıyla oyuna başlayan minikler evden okul hayatına geçiş ve okula başlarken yaşadıkları güzel anıları repliklerle sahneye yansıttılar.
Giydikleri değişik kostüm ve sergiledikleri oyunlar ile okumanın yanında beceri ve yetenekleriyle de öne çıkan minikler kendilerine verilen görevleri başarıyla yerine getirdi. Ekmeğin yapılışı ve soframıza gelmesine kadar geçtiği aşamaları kompozisyon şeklinde sondan başa doğru akıcı ve öğretici bir şekilde seslendirerek ve ellerindeki kartelalar ile de görselleştirip zenginleştiren minikler bu oyun sonunda ekmeği ve her şeyi Allah'ın yarattığını, şükür ve teşekkürün sadece ona ait olduğu bilinci ile manevi değerlere de vurgu yapmayı unutmadılar. Bu anlamlı oyun sonunda katılımcılar oyunu ayakta ve uzun süre alkışladılar. Daha sonra bölgeleri ve bölge özeliklerini tanıma anlamında muhteşem bir gösteri daha sergileyen öğrenciler, Türkiye haritası üzerinde bulunan bölgeleri ellerine ayrı ayrı alıp o bölge ile ilgili yöresel oyun ve kıyafetlerle bölgeleri tanıttıktan sonra ellerindeki bölgeler ile Türkiye haritasını oluşturdu. Daha sonra izleyicilerin arasından sahneye mehter kıyafeti ve müziği eşliğinde çıkan minikler mehter takımını başarıyla sahnelediler. Oyun ve program sonunda onuncu yıl marşı eşliğinde sahneye çıkan öğrenciler Ay şeklinde kesilmiş pano ve kurdele ile Yıldız yaparak Türk Bayrağını oluşturdular.
İzleyici ve veliler yaklaşık 90 dakika kesintisiz süren muhteşen gösteriden büyük zevk aldılar. Gösteri sonunda sınıf öğretmeni Nahide Peri Kartaltepe İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Kocaoğlan'a çiçek takdim etti. Daha sonra öğrenciler ve veliler sınıf öğretmenine teşekkür mahiyetinde çiçek, plaket ve kendisinin resminin basılı olduğu tablo hediye etti. Okuma bayramı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 656
Toplam Gelen 3155056

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz