Haber Detayı
20.6.2015 Bu haber 1279 kez okundu
 
İktisadi ve idari bilimler yeni mezunlarını verdi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2014-2015 eğitim öğretim döneminde mezunları için tören düzenledi.
 
 

Mustafa Kemal Üniversitesi Spor Kompleksinde   düzenlenen törene MKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Bulut, Öğretim Üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda aile katıldı.
Törende konuşan MKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren, ailelere seslendiği konuşmasında, “Sevgili anne babalar burada bu mutluluğun yaşanmasının en büyük mimarları sizlersiniz. 4 yıl önce bizlere emanet ettiğiniz yavrularınızı elimizden geldiği ölçüde kendi kardeşlerimiz gibi hayata hazırlamaya çalıştık. Umarım düşündüğünüz gibi onları her açıdan yetişmiş bireyler olarak bulacaksınız” dedi.
Öğretim Üyeleri hakkındaki duygularını da paylaşan Prof. Dr. Eren, “Değerli çalışma arkadaşlarım öğrencilerimizin hayata hazırlanmasında 4 yıl boyunca elinizden gelen her türlü çabayı gösterdiniz. Kendi ailenize gösterdiğiniz fedakârlığı öğrenci arkadaşlarımıza da göstererek onların gelişmesine büyük katkı yaptınız.” sözlerine yer verdi. 
MkÜ ÖĞRENCİLERE YENİ FIRSATLAR SUNUYOR 
MKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren, mezun olan öğrencilere iş hayatında başarılar dileyerek ülke ekonomisine iyi birer çalışan olmaları tavsiyesinde bulundu.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin bölgede önemli bir konumda olduğunu söyleyen Prof. Dr. Yakup Bulut, buradan mezun olan öğrencilerin yeni bir başlangıca adım atacaklarını belirtti. Hatay ve Mustafa Kemal Üniversitesi'nin öğrenciler için büyük fırsatlar sunduğunu dile getiren Prof. Dr. Bulut, buradan mezun olan öğrencilerin önemli deneyimler kazandığını vurguladı.
Konuşmaların ardından protokol tarafından dereceye giren öğrencilere diplomalarıyla birlikte hediyeleri verildi. 
Törenin yapıldığı MKÜ Spor Kompleksini dolduran aileler çocuklarını alkışlarla destekleyerek onlara bu gurur günlerinde moral aşıladılar. Salonda mezuniyet sevinciyle birlikte ayrılmanın verdiği hüzünde gözlendi. Öğrenciler bol bol fotoğraf çektirerek gönüllerince sohbet ettiler. Aileler ise çocuklarını bağrına basarak büyük bir sevinç yaşadılar.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 43
Toplam Gelen 3153599

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz