Haber Detayı
20.8.2015 Bu haber 1027 kez okundu
 
Hassa´da Büyükşehir´e yol tepkisi
Hassa merkez Tepebaşı mahalle halkı, yapılmayan yolları nedeniyle ilçe merkezindeki Söğüt Yolunu trafiğe kapatarak Büyükşehir´e isyanını dile getirdi.
 
 

Söğüt, Karafaklı, Yoluklar, Hacılar'ın dışında en az 15 mahalle yolunu ve Amanoslar yayla yollarını da Hassa merkeze bağlayan Hassa Söğüt güzergahındaki ana yolu trafiğe kapatan Tepebaşı mahalle halkı; “Artık sabrımızın sonuna geldik. Daha ne zamana kadar bu çileyi çekeceğiz” diye isyan ettiler.
Söğüt yolunu çöp konteynerleri ve araçlarla kapatan mahalle halkını Emniyet Güçleri ve mahalle muhtarı güçlükle sakinleştirdi. Vatandaşlar, Büyükşehir yetkililerin konu ile ilgilenmelerini ve yol sorununun en kısa sürede çözülmesini, çözülmediği takdirde yolu tekrar trafiğe kapatacaklarını söylediler. Tepebaşı Mahalle Muhtarı Şahin Tintin'de yaptığı açıklamada; “Hassa Halkı olarak devletimize bağlı insanlarız. Bu güne kadar asla sıkıntı ve isyan çıkartacak bir yanlış davranışta bulunmadık ve bulunmayız. Hassa merkezde bir buçuk yıldır devam eden alt yapı çalışmaları altı ay önce tamamlandı. Hassa halkı, bir buçuk yıldır devam eden toz ve çamur sıkıntısına metanetle ve sabırla katlandı. Alt yapı çalışmaları bitmesine rağmen Bütün köylerin  bağlantı yolu olan Tepebaşı mahalle yolu, maalesef altı aydır kaderine terk edildi.Bu durumu yetkililere defalarca dile getirmemize rağmen bir türlü sonuç alınamadı. Mahalle halkı 'da haklı olarak tepkisini dile getirdi.Mahallemizin yolu yapıldığı takdirde, bugün kü , haklı tepkinin yanında  teşekkür edeceğimizin de bilinmesini istiyorum.” dedi. Trafiğe kapatılan yol Hassa İlçe Emniyet Amiri Murat Şimşek ve Mahalle Muhtarı Şahin Tintin'in vatandaşları ikna etmesiyle, yol trafiğe tekrar açıldı ve vatandaşlar olaysız bir şekilde dağıldı.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 676
Toplam Gelen 3155076

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz