Haber Detayı
28.8.2015 Bu haber 1052 kez okundu
 
Defne belediyesi kışa hazırlanıyor
Defne´de Kışa hazırlık çalışmaları hızla sürüyor.
 
 

Geçtiğimiz yıl yoğun yağışlarda; Defne ilçesinin birçok yerinde su drenaj kanallarının olmaması, mevcut kanalların yıllarca ihmal edilip bakımdan geçirilmemiş olması nedeni ile ciddi sıkıntılar yaşayan Defne Belediyesi kuruluşundan bu yana özelikle alt yapısal sorunların çözümü için yoğun çaba sarf ediyor. 
Yaz aylarının başlamasından bu yana fen işlerinin yoğun olarak çalışma yaptığı alanlar yağmur suyu tahliye kanallarının yapımı, bakım ve onarımı olurken bir yandan bozuk yolların onarımı ve yeni yolların açılması yer alıyor.
YAMAN: ALT YAPIYLA YOĞUN ŞEKİLDE İLGİLENİYORUZ
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman “ Defne'de göreve geldiğimiz günden bu yana yürüttüğümüz çalışmaların büyük bir bölümü alt yapısal sorunların çözümüne yönelik oluyor, köyden mahalleye geçişin yalnızca yasal statüyle değil alt yapısal sorunların çözümü ile mümkün olduğunu biliyor ve çalışma programlarımızı bu prensip üzerinden yürütüyoruz.” dedi. 
Fen işlerinin son çalışma programında Toprak kaymalarına karşı Harbiye, Yeşilpınar, Koçören ve Sinanlı bölgelerinde birçok yerde taş duvar örülürken, birçok noktada özellikle 1000'lik büz döşeme çalışmaları hız kazandı, Dursunlu ve Subaşı mahallelerinde menfez çalışmaları ve yol çalışmaları ön plana çıktı. Balıklıdere, Çekmece' de ise ihtiyaç duyulan yerlerde beton yol uygulaması yapılırken birçok yolun açılma çalışmaları da devam ediyor. 
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman da çalışmaları yerinde denetleyerek, hızlı ve sağlıklı çalışmalar yürütülmesi adına yoğun çaba sarf ediyor.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 678
Toplam Gelen 3155078

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz