Haber Detayı
7.3.2016 Bu haber 970 kez okundu
 
Tarihi cadde can çekişiyor !
Dünyada meşalelerle aydınlatılan ilk sütunlu cadde, eski adı herod olarak bilinen şimdilerde ise kurtuluş caddesi olarak adlandırılan tarihi cadde yıllar geçtikte tahrip oldu. Kurtuluş caddesinin ilimize yakışmayan görüntüsünün sebebi ise bilinçsizce yapılan işgaller, düzensiz parklar ve etrafa saçılan atıklar oldu.
 
 

DÜNYADA AYDINLATILAN İLK SÜTUNLU CADDENİN DEĞERİNİ BİLİYOR MUYUZ?
Antakya'nın Asi (Orontes) Nehri ile Habib Neccar (Siipius) Dağı arasında kalan kısmında, Kışla binası ile Dörtayak Mahallesi arasında yer alan, Kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda uzanan tarihi caddenin son hali Hatay'a yakışmıyor. Görüntüsüyle adeta ayakta durmaya çalışan tarihi caddenin bilinçsizce etrafa saçılan atıklar ve park sorunuyla başı dertte.
ÇİFT YÖNLÜ TRAFİĞE ÇÖZÜM GETİRİLMELİ
Bütün bu özelliklerin yanı sıra Kurtuluş Caddesi ulaşımın zorlukla sağlandığı çift yönlü caddelerden biri olmasına rağmen hiçbir çalışma ve projenin geliştirilmediği bir cadde özelliği de taşıyor. Dar sokakları park halindeki araçların daha da zorlaştırdığı trafik sürücüler ve yayalar için işkenceye dönüşmüş durumda.
CADDE BOYUNCA İŞ YERLERİNİN KALDIRIM İŞGALLERİNE RASTLAMAK MÜMKÜN
Halep çarşısını andıran caddede yerli vatandaşlar kadar ilçede ikamet eden Suriyelerin iş yerleri açmasıyla birlikte artan yoğunluk caddenin taşıyamayacağı kalabalığa neden olmaktadır.
ATIKLAR ETRAFA SAÇILMAMALI
İş yeri fazlalığıyla birlikte çevre düzenleme ve temizlik çalışmalarının yetersiz kaldığını görmekteyiz. Bu sebeplerden ötürü tarihi Kurtuluş caddesinin hak ettiği önemi almasını ve yollara saçılan atıklar ile düzensiz görünümünden kurtulmasını umut ediyoruz.
İL EMNİYET MÜDÜRÜ A. DOĞAN ULUDAĞ KURTULUŞ CADDESİNİ İNCELEDİ
Kurtuluş caddesi üzerindeki esnafla bir araya gelen Hatay İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ Cadde üzerinde bir takım incelemelerde de bulundu. Vatandaşlarla sohbet etme imkânı bulan Doğan'ın gezisi ardından cadde üzerindeki olumsuz durumlar için gerekli çalışmaların yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. 


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 641
Toplam Gelen 3155041

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz