Haber Detayı
7.3.2016 Bu haber 978 kez okundu
 
Osmanlıyı böyle mi kuracağız!
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Hatay Şubesi tarafından ´Şehitler Gecesi´ etkinliği düzenlendi.
 
 

İlahiyatçı Yazar Abdulaziz Kıranşal'ın Konuşmacı olarak katıldığı programa Saadet Partisi İl Yönetimi, Memur-Sen, Diyanet-Sen, Hatim-Der, Mazlum-Der, Nehir Derneği, Yardımeli, İHH, Kardelen, Aksa, Öğ-der, Din-Bir-Der, İlim Yayma Cemiyeti, Eğitim Bir-Sen,  Esnaf Sanatkarlar Derneği ve diğer bazı STK temsilcileriyle birçok davetli yoğun katılım gösterdi.
HACISIYLA HOCASIYLA FAİZİN DİBİNİ DÜŞMÜŞ BİR TOPLUM HALİNE GELDİK
Antakya Kültür merkezinde gerçekleşen “İslami prensiplerimiz ve Şehadet Gecesi” etkinliğinde konuşmasını yapan İlahiyatçı Yazar Abdulaziz Kıranşal Şehit olmak için, şehitler gibi yaşamak gerektiğini belirterek, bugün hacısıyla hocasıyla faizin dibini düşmüş bir toplum haline geldik. Her yıl Siyonizm'e 50 milyar faiz ödüyoruz. 18 bin kişi faizden içeride yatıyor. Yılda 300 kişi kredi kartı borcunu ödeyemediği için intihara kalkışıyor. Ev faizle alınıyor, araba faizle alınıyor, düğün faizle yapılıyor, çocuk faizle okutuluyor.
OSMANLIYI BÖYLE Mİ KURACAĞIZ?
Faiz yemek Allaha ve Resulüne harp ilan etmekti diyen Kıranşal, Kumar millileşmiş, içki içenler ve fabrikaların sayısı artmış, boşanmalar artmış, hacca giderken bile Amerika doları ile gidiliyor. Suriyeli kadınların iffetini korumak için, Iraklı kadınların iffetini kirletenleri davet ediyoruz. Allah bu toplumu nasıl ayağa kaldıracakta İslam ülkelerine lider haline getirecek. Osmanlıyı böylemi kuracağız? Bugün şehitler kalksa gelip görse biz bunun için mi şehit olduk derlerdi. Peygamberimiz bir günlüğüne gelse caddelerimizde, evleri-mizde rahatça misafir edebilir miyiz?” dedi.İslam birliği kurulma-dan hiçbir şey çözülemeyeceğini belirten Kıranşal, İslam birliği, İslam Natosu, İslam kültür işbirliği kurulmadan, Faizsiz ekonomi sisteme geçilmeden, zina yeniden suç olmadan ayağa kalkmamız mümkün değil” diye konuştu.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 650
Toplam Gelen 3155050

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz