Haber Detayı
7.3.2016 Bu haber 985 kez okundu
 
Trafik sorunu istişare ile çözülecek
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile işbirliği içerisinde Hatay´ın ulaşım problemlerini çözmek için 48 bin Hatay´lı vatandaş ile yüz yüze görüşme yapacak.
 
 

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), insan odaklı sosyal ve demokratik belediyecilik ilkesiyle vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak ve ürettiği hizmetlerde birlikte yönetim anlayışıyla halktan gelen fikirleri önemseyerek çalışıyor.
Vatandaşlardan gelen hizmet taleplerine yine vatandaşlardan gelen fikirleri dikkate alarak çözümler üreten HBB, İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ) ile ortaklaşa yürüttüğü 'Hatay Ulaşım Ana Planı Ortak Hizmet Projesi' kapsamında bugüne kadar yaptığı çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.
HATAY'IN ULAŞIMI, HATAYLILARIN GÖRÜŞLERİYLE DÜZENLENECEK
HBB, Hatay genelinde günlük ulaşım davranışlarını belirlemek ve bu bağlamda oluşturulacak Ulaşım Master Planı dahilinde kent ulaşımına karmaşadan uzak modern bir düzen kazandırmak üzere 12 bin hanede 48 bin vatandaşı ile yüz yüze görüşmeyi planlıyor.
Bugün başlayacak ve 2 ay sürecek hane halkı anketleri ile vatandaşların kişisel bilgilerinin yanı sıra; gün boyu yaptıkları yolculuklar, taşıt ve bisiklet sahipliği, yapılan yolculukların başlangıç ve bitiş noktaları, yolculuk amaçları, kullanılan ulaşım türleri ve yolculuk süreleri hakkında bilgiler toplanacak.
2 AY İÇERİSİNDE 48 BİN KİŞİ İLE YAPILACAK ANKETLE BİLİMSEL ÇÖZÜMLER ÜRETİLECEK
Hane halkı anketlerine ek olarak, Hatay il sınırından giriş-çıkış yapan sürücüler ile ilgili ulaşım bilgilerini toplamak için sürücü anketleri, yaya yoğunluğu yüksek olan yollar üzerinde yaya anketleri, otopark ve yol üstü parklanma yapılan yollar üzerinde otopark kullanıcı anketleri ve toplu taşıma terminallerinde yolcu sayım ve anketleri de yapılarak ulaşımda geleceğe dönük kalıcı bir çözüm geliştirilmeye çalışılacak.
HBB, yapacağı bu anketler sonucunda elde edeceği bilimsel veriler ile Hatay'ın ulaşım sorunlarına acil ve etkili çözümler üreterek geleceğin ulaşım sistemlerini planlayacak ve vatandaşlarının ulaşımlarını rahat ve güvenli şekilde gerçekleştirmelerinin yolunu açacak.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 623
Toplam Gelen 3155023

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz