Haber Detayı
2.2.2017 Bu haber 559 kez okundu
 
Suriyeliler tarımda istihdam edilecek
Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Suriyelilerin tarım sektöründe istihdam edileceğini belirtti.
 
 

Hatay'da Yaşayan Suriyeli vatandaşların tarım sektörüne etkileri ile ilgili FAO heyeti toplantısının yapıldığını açıklayan Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak,  Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) temsilcilerinin de katılımı ile Türkiye'de  Misafir Edilen Suriyeli vatandaşların tarım sektöründe istihdamının sağlanması konulu bir günlük çalışma programı İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildiğini belirtti. Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, tarafından toplantı ile ilgili olarak yapılan açıklamada, Programa İl Müdürü Mehmet Andiç başkanlığında, FAO Türkiye temsilciliği yetkilileri, Bakanlık temsilcisi, İl Müdür Yardımcıları ve konu ile ilgili Şube Müdürleri katıldı.
RAPOR FAO YETKİLİLERİ İLE PAYLAŞILDI
Programın sabah oturumunda İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan rapor FAO yetkilileri ile paylaşıldı. Hazırlanan raporda mevcut durum özetlenerek proje önerilerine yer verildi. Heyet daha sonra Hatay Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. 
Programın öğleden sonraki oturumu ise, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Reyhanlı Belediyesi, Reyhanlı Ziraat Odası, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası temsilcilerinin katılımı ile tamamlandı.”


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 616
Toplam Gelen 3155016

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz