Haber Detayı
13.3.2017 Bu haber 424 kez okundu
 
8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlandı
8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce kutlama etkinliği düzenlendi.
 
 

Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi Konferans salonundaki etkinliğe Hatay Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Sandıkçı, Türk Kadınlar Birliği Başkanı Nesime Yüksel Melek, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Antakya Şube Başkanı Gülsev Ömeroğlu, Hatay Korunmaya Muhtaç Çocukları Koruma Derneği yönetim Kurulu Başkanı Gül Ergüner ile bazı daire müdürleri ve kadınlar katıldı.
ÖMEROĞLU: BUGÜN ÖZEL BİR GÜN
Etkinlikte konuşma yapan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Antakya Şube Başkanı Gülsev Ömeroğlu,8 Mart dünya Emekçi Kadınlar günü, kadın haklarının kazanılmasında nerelerden başlandığının ve bugünlere nasıl gelindiğinin hatırlanması açısından özel bir gün olduğunu söyledi.
Başkan Ömeroğlu, “Bugün bizlere düşen görev, birer Cumhuriyet Kadınının birer aydın olarak, Türk Kadının Milli Kurtuluş savaşı sırasında yurt savunmasında gösterdiği gayret ve başarılı bizler de yurdun her köşesindeki kadınlarımızı aydınlatmak, eğitmek ve bilinçlendirmek için göstermeliyiz” dedi.
MELEK: KADINLAR YALNIZ 8 MARTLAR 'DA DEĞİL HER ZAMAN HATIRLANMALIDIR
Türk Kadınlar Birliği Başkanı Nesime Yüksel Melek te yaptığı konuşmada, Biz kadınlar olarak erkeklerle eşit olmak istediklerini söyledi.
Başkan Melek, “Ne olanların arasında nede önlerinde aynı eşit haklarımız olmasını istiyoruz, günümüzde kadınlarımızı bilinçli ve yaratıcı olmak zorundadır. Bilgi ve eğitim düzeyi yükselmelidir. Kadınlarımız siyasi, sosyal ve ekonomik alanda daha eğitim düzeyinde eğitmeliyiz ki Atatürk'ün “Türk kadın ayaklar altında ezilmeye değil omuzlar üstünde yükselmeye layıktır” sözüne layık olmalıyız. Buna göre eğitime önem vermeliyiz. Eğitim-eğitim özellik kız çocukları için. Çünkü gelecek nesilleri kadınlar yetiştireceklerdir. 
Atatürk'ün şu sözü kadınlarını önemini belirtmektedir “şuan kani olmak lazım ki dünya yüzünde gördüğümüz herşey kadının eseridir.
Kadınlar yalnız 8 Martlar 'da değil her zaman hatırlanmalıdır” dedi.
SANDIKÇI: KADINLAR 360 GÜNDE HATIRLAMAYIZ
Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Sandıkçı ise “Kadınlarımız sadece 8 Martlar 'da değil yılın 360 günde hatırlamalıyız” dedi.
Müdür Sandıkçı, Kadınlarımızın toplumun daha iyi yerlerde olmasını temenni ettiklerini dile getirdi.
Etkinlikte ayrıca Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Personeli Uzman Psikolog Feride Altay, Türkiye'de kadının durumu” konulu bir konuşma yaptı.. İş Kadını Meryem Çankır'ın konuşmasının ardından şiirler okundu. Son olarak ise Hassa Derviş Paşa Ortaokulu Öğretmen ve öğrenciler tarafından “işte ben Türk kadınıyım” adlı oratoryo sahnelendi.
 Etkinlik Hatay Bedii Sabuncu Güzel Sanatlar lisesi Müzik Bölümü Öğretmen ve Öğrenciler tarafından hazırlanan Türk Sanat Müziği konseriyle sona erdi.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 612
Toplam Gelen 3155012

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz