Haber Detayı
13.3.2017 Bu haber 429 kez okundu
 
Samandağ´da ağaçlara zarar veriliyor
Samandağ Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü tarafından ekilen ve düzenli olarak bakımları yapılan, Yaşar Kemal Caddesinde 9 adet Fenix ağacı, Cumhuriyet Mahallesi 148. sokakta bulunan parkta 30 adet İskenderun kavuçuğuna kimliği henüz tespit edilemeyen kişiler tarafından zarar verildiği, Deniz Çevlik yolunda yeni ekilmeye başlanan Palmiyelerin bir kısmın çalındığını bildirdi.
 
 

Samandağ Belediyesi Hukuk işleri müdürlüğü avukatları, ağaçların köküne kezzap vb. madde dökmek, küçük ağaçların çalmak suretiyle kamu malına zarar verildiği, çalındığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
Samandağ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Perihan Çevikel ilçenin farklı yerlerinde dikilen ağaçlara kişi veya kişilerce zarar verildiğini, kezzap, tuz ruhu gibi maddelerin ağaç köklerine döküldüğünü, küçük palmiye ağaçların çalındığın belirterek, ağaçlara zarar veren kişilerin tespit edilmesi için kamera kayıtlarının incelendiğini ve yasal sürecin başlatıldığını söyledi. 
Perihan Çevikel konuşmasının devamında: “Ağaca zarar vermek insana zarar vermek anlamına gelir. Belediyemizin çalışmalarını engellemek için doğaya, ağaca zarar verme noktasına kadar gelen kişi veya kişileri kınıyorum. Doğa bizim geleceğimizdir. Doğayı korumak insanlık görevidir. Ağaçlarımıza zarar veren, ağaçlarımızı çalan kişi yada kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduk. Yasal süreç başladı. Sonuna kadarda yasal sürecin takipçisi olacağız.” ifadelerine yer verdi.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 640
Toplam Gelen 3155040

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz